Çocuk duvar kağıdı

Çocuklarınız için yaşlarına uygun duvar kağıdı seçimi

cocukodasiduvarkagidi

401 gönderi     40bin takipçi

Çocuk duvar kağıtları dünyası devasa ve renklidir, ancak oyuncakların aksine, ebeveynlerin hangi türleri seçmelerine karar vermelerine yardımcı olacak herhangi bir yaş önerisi yoktur. Bununla birlikte, çocuk odaları için desen, renk, yapı, temizlik özellikleri ve çocuğun gelişim düzeylerine göre duvar kağıtları seçmek son derece mantıklıdır. Sonuçta, en önemli hususlardan biri şudur: Çocuk odaları onlarla birlikte büyüyecektir.

Ek olarak, çocuk odalarındaki duvar kağıtları, çocuklar farklı gelişim aşamalarından ve ilgi alanlarından geçtikçe oldukça sık değiştirilme eğilimindedir. Elbette her yıl yeni bir duvar kağıdı koymaya gerek yok. Genel bir kural olarak, doğumdan ergenliğe kadar yaklaşık 4 duvar kağıdı değişikliği vardır. Ancak dört duvarı da yeniden duvar kağıdına geçirmek her zaman gerekli değildir. Duvar Kağıdı Mağazamızda bulunan çocuklar için harika desen ve tasarım duvar kağıtları seçenekleri, yalnızca bir duvar için veya odanın farklı alanlarını (uyku, çalışma, oyun vb.) Tanımlamak için kullanılabilir.

Çocuk Odaları - çoklu kullanım alanları
Yetişkinler genellikle belirli aktiviteler için farklı odalara sahipken (örn. Oturma odası, yatak odası, hobi odası), çocuk odaları çocuğun yaşına bağlı olarak çeşitli gereksinimleri karşılamalıdır. Bir çocuk odası; uyumak, dinlenmek, oynamak, öğrenmek, çalışmak için, arkadaşların ziyaret edeceği bir alan olarak kullanılır. Ebeveynler için bu genellikle çocuk yatak odalarında belirlenmiş alanların nasıl yaratılacağı sorusunu ortaya çıkarır. Bunu kolaylaştırmak için birkaç ipucumuz var:

Oyun köşeleri parlak renkli, "meşgul" desen ve motifli duvar kağıtları ile süslenebilir. Mümkünse, çocuk uykuya dalmakta zorlanacağından, yataktan manzara oyun köşesine doğru olmamalıdır.
Yatağın başına ilginç desenli duvar kağıtları da yerleştirilebilir. Pastel veya koyu / sıcak duvar kağıdı renkleri, tek bir tondaki hassas desenler veya duvar kağıtları, dinlenme alanları için daha iyi bir seçimdir; parlak, uyarıcı renkler ve desenler ise oyun ve çalışma alanları için iyi bir zemin oluşturur.
Çocuklar anaokulundan okul çağına geçtikçe yeni ilgi alanları keşfedecek ve renk, motif, desen ve tasarım yönünden tercihleri değişecektir. Her seferinde tüm odayı yeniden tasarlamak zorunda kalmamak için, güzel bir desen veya motifli duvar kağıdına sahip özel bir duvar, özellikle onu tekrar tekrar değiştirmek daha kolay olduğu için harika bir çözüm olabilir.
Özellikle açık tonlarda veya hoş zıt renklerde geometrik veya çiçek desenli ise, dört duvarda da desenli duvar kağıdı kullanmak elbette bir seçenektir. Yıldız duvar kağıtları, puantiyeli duvar kağıtları veya çizgili duvar kağıtları da tamamen uygundur. Çizgili desenler ve puantiyeler birbirleriyle veya çocuğun tercihine göre bir desen motifi ile kombine edilebilir.
En önemli kural: Çocuk odalarının tasarımı asla bunaltıcı olmamalıdır.
Yeni yürümeye başlayan çocuklar tüm evi (sakinleri dahil!) Keşfetmeyi severler. Hayatlarının ilk birkaç yılında sık sık evin her yerinde dolaşırlar ve odalarında çok fazla vakit geçirmezler, kardeşleri ve ebeveynleriyle birlikte olmayı tercih ederler. Anaokulu yaşına geldiklerinde, bu genellikle değişir ve kendi küçük dünyalarından biraz daha fazla zevk alma eğilimindedirler.

Durum bu değilse, şu iki nedenden kaynaklanıyor olabilir: Odalarını sıkıcı buluyorlar ya da odalarındaki renkler, desenler, motifler ve mobilyalardan bunalıyorlar ve sonuç olarak kendilerini rahat hissetmiyorlar. Çocuklar oyun oynadıklarında, çok konsantre olma eğilimindedirler ve sakinleştiriciden daha az bir ortam zararlı olabilir.

Çocuğunuza olumlu bir ortam sağlamaya yardımcı olacak bazı genel kurallar şunlardır:

Küçük odalarda açık renkler ve hassas desenler kullanın; odayı açacaklar.
Renkli duvar kağıtları seçin, ancak gösterişli olmaktan kaçının; sıcak tonlar tercih edilmeli, soğuk renkler dinlenme alanları için iyidir.
Çocuğun yarattığı öğeleri duvar dekoruna dahil edin, örn. resimler veya çizimler ya da taşlar veya fosiller gibi bir hazine koleksiyonu.
Odayı düzenli tutmayı kolaylaştıracak sayısız fikirler vardır.

Çocukların farklı gelişim aşamaları
Çocuğun yaşına bağlı çeşitli farklı gelişim aşamaları, algısını ve ilgilerini belirler. Bu, çocuk yatak odaları için duvar kağıdı seçimi söz konusu olduğunda çok yararlı bir işaretçi olabilir.
Bebekler veya Bebekler - yaşamın ilk yılı
Pek çok anne-baba, çocuk daha doğmadan bile çocuk odasını sevgiyle döşer. Uygun bir duvar kağıdını seçerken, genellikle pastel renklerde ve komik hayvan desenleri veya masal motifleri içeren klasik modellere yönelirler. Ama bir bebek neyi algılayabilir veya görebilir?

Bebekler doğduklarında görme yetenekleri yaklaşık 20 - 30 cm ile sınırlıdır; esas olarak ebeveynlerinin yüzüne odaklanırlar. Çocuk esas olarak açık-koyu kontrastları görecektir. Bir süre sonra diğer yüzler yavaş yavaş daha ilginç hale geliyor. Bebekler yüzleri izleyerek ve yüz ifadelerini taklit ederek öğrenirler. Yaklaşık bir ila iki ayda, nesnelere ve hareketlere odaklanmaya başlarlar. Kırmızı, sarı, mavi gibi ana renkler büyük olasılıkla dikkatlerini çekerler. Henüz farklı renk dereceleri arasında ayrım yapamazlar.

Ancak her ay algıları gelişiyor. Yakında, çocuk bir nesneyi uzaktan görebilecek ve ona dokunmak için kollarını uzatabilecek. Gözler çevreye gittikçe daha fazla uyum sağlar ve odaları görsel bir keşif alanı haline gelir. Bir çocuk ilk doğum gününe geldiğinde, görme yeteneği yaklaşık% 50 oranında gelişmiştir.

Bu gelişimsel parametreler hakkında bilgi sahibi olmak, bebek odası için doğru duvar dekorunu seçmeye gelince yardımcı olur. Arkadaş canlısı, mutlu ve açık renkler sıcak bir refah atmosferi yaratır ancak her zaman klasik pembe ve mavi olmak zorunda değildir! Bebeklerin ağırlıklı olarak ana renkleri gördüğünü yeni öğrendiğimizden, seçimlerinizi pastel tonlarla sınırlamayın. Örneğin, dost canlısı hayvan yüzlerini tasvir eden sarı desenli / motifli duvar kağıdına sahip bir özel duvar, bebeğinizin odası için mükemmel olabilir. Ana renklerdeki hayvan figürleri, çiçekler ve ağaçlardan oluşan bir desen duvar yavaş yavaş daha fazla ayrıntı keşfederken bebeğin bakışlarını çeker. Daha büyük ölçekli desenlere sahip güzel yıldız veya bulut duvar kağıtları da çok hoş, sakinleştirici bir etkiye sahiptir.

Yeni yürümeye başlayan çocuklar - 1 ile 3 yaş arasındaki çocuklar
Hayatlarının ilk 12 ayında çocuklar çok sayıda küçük adımlarla gelişir. Bir yaşından itibaren yeni yürümeye başlayan çocuk olarak kabul edilirler ve gelişimleri büyük bir hızla devam eder. Örneğin vizyonları çok hızlı gelişir. Bu, artan üç boyutlu görmeyi, keskinliği ve renkli görmeyi içerir, bu da çocuğun renkleri daha iyi ayırt edebildiği anlamına gelir. Çevresel görüş alanı hala% 30'a kadar sınırlıdır. Tam görme keskinliğine ancak 10 veya 12 yaşlarında ulaşılır.

Yeni yürümeye başlayan çocuklar yürümeyi ve konuşmayı öğreniyor ve neredeyse bir gecede sevimli taklit ustalarına dönüşüyor. Onlardan hiçbir şey güvenli değil ve çevrelerindeki dünyayı eller, ayaklar, ağız ve sesle keşfediyorlar. Son derece aktif olan bu yıllarda, çocuğun yeterli molaları ve kestirmeleri - ve onları kendi rahat yatak odalarında geçirmekten daha iyi nerede geçirmeleri için - emin olmak önemlidir. Motifli duvar kağıtları, hem eğlenmek hem de rahatlamak için ideal bir zemin olabilir.

Tekrarlayan hareketler ince motor becerilerini geliştirir, çocuk bir şeyleri açıp kapatmada daha iyi hale gelir, nesnelerin ve eylemlerin nasıl bağlantılı olduğunu anlar ve keşif yolculuğuna devam eder. İki yaşından itibaren pek çok çocuk, örneğin ahşap tuğladan yapılmış kuleler gibi bir şeyler inşa etmekten etkilenir. Çocuklar sıralı cümlelerle konuşmaya başlarlar ve kelime hazneleri 50 ila 150 kelime arasındadır. İlk bağımsızlık tatlarını alıyorlar ve renkler ve şekiller açısından tercihler geliştiriyorlar. Bu aynı zamanda çocukların odaları için duvar kağıdı seçiminde söz sahibi olabileceği anlamına gelir.

Rol yapma daha önemli hale gelir ve duvarlardaki ilginç oyun manzaraları hayal gücüne ilham verebilir. Çocuklar duvar kağıdında en sevdikleri karakterleri bulabilir, onları "oyun arkadaşı" yapabilir ve kendilerini yeni, büyüleyici fantastik dünyalara kaptırabilirler.


Anaokulu günleri - 3 ile 6 yaş arası çocuklar
3-6 yaşları arasında birçok çocuk günlerinin bir kısmını anaokulunda veya anaokulu tesislerinde geçirir. Burada dünya hakkındaki bilgileri geliştirilip güçlendiriliyor ve önemli sosyal beceriler kazanıyorlar. Çocuklar akranlarıyla buluşur ve düzen, hiyerarşiler ve insan etkileşiminin kurallarını öğrenirler. Her gün çok sayıda yeni izlenimle doludur.

Ve artık çocuğun kendi odası çok daha büyük önem taşıyor. Bu yaşta çocuklar, oyun oynamak ve günün olaylarını yansıtmak için yatak odalarında daha fazla zaman geçirecekler. Yakın çevrelerine daha çok ilgi duyuyorlar ve yatak odalarında duvar dekorunun renkleri ve motifleri konusunda kendi fikirleri var. Bu aynı zamanda erkeklerin ve kızların farklı tasarım tercihlerine sahip olmaya başladıkları yaştır. Anaokulu çağındaki pek çok kız prensesleri, kedi, köpek, at gibi hayvanları, aynı zamanda tek boynuzlu atlar gibi fantastik yaratıkları veya kaleli peri masalı manzaralarını sever. Ancak hayvanat bahçesi hayvanları ve korsan adaları da listenin başında geliyor. Erkekler genellikle arabalara, uçaklara ve gemilere yönelirler. Sirk veya vahşi hayvan sahneleri de popülerdir
Renk açısından, her iki cinsiyet de elbette seçimlerini yapmakta özgürdür (yani kendilerini sadece geleneksel açık mavi ve pembeyle sınırlamakla kalmaz). Bunu söyledikten sonra, anaokulu çağındaki kızların hala pembe veya leylak tonlarını seçme eğilimi var gibi görünüyor. Erkekler genellikle kırmızı ve turuncu gibi daha güçlü renkleri veya mavi ve grinin soğuk tonlarını tercih ederler.

Bu yaşta, çocukların odalarının nasıl görünmesi gerektiği konusunda oldukça iyi fikirleri vardır. Bununla birlikte, ebeveynler, çocuklarının yatak odası duvar kağıdının desenleri ve renkleri söz konusu olduğunda, odanın boyutu ve düzeni ve planlanan kullanımlar gibi faktörleri göz önünde bulundurmalıdır. Bunlar küçük bir çocuğun anlayamayacağı kavramlardır. Bu aşamada çocukların yatak odaları uyudukları kadar oyun oynadıkları yerdir ve uygun duvar düzenlemesi planlanırken burası dikkate alınmalıdır.


5-6 yaş arası: Okul çağı
Beş veya altı yaşında çocuklar için heyecan verici yeni bir bölüm başlıyor: okula başlıyorlar! Ve bununla birlikte çok daha katı kurallar, sosyal etkileşimler açısından yeni deneyimler ve yeni güç mücadeleleri geliyor. Sonraki yıllarda, arkadaşlar ve tanıdıklarla ilişkiler kurma ve değiştirme baskısı ile birlikte belirli bir rekabet duygusu hakim olur. Kişilikler şekillenir, kendine güven ve kendine olan inanç büyür.

Bir çocuğun yatak odasının artık birkaç amacı vardır: Çocuğun uyuduğu, çalıştığı, geri çekildiği ve arkadaşlarının ziyaret edebileceği bir yer haline geliyor. Çocuk odalarının gereksinimleri, daha temsili bir karakter kazandıkça değişir. Çocuk "göstermek" istediği için, sadece en büyük ve en havalı oda olması gerekir.
Duvar kağıdı dekoru açısından, renkler ve motiflerle ilgili fikirler önemli ölçüde farklılık gösterebileceğinden, artık ebeveynler ve çocuklar arasında uzun tartışmalar olabilir. Sonuçta, odanın çeşitli alanlarının hepsinin uyumlu olacak şekilde dekore edilmesi gerekiyor. Bu ikilemin tek bir çözümü var: uzlaşma, uzlaşma, uzlaşma! Ebeveynler çocuklarına ders vermemeye dikkat etmeli, ancak neden belirli kararların alınması gerektiğini basit terimlerle açıklamalıdır. Olası uzlaşmalardan biri, çocuğun en sevdiği desen veya renkli duvar kağıdına sahip bir duvar kağıdıdır ve odanın geri kalanı aynı renk tonlarında tutulur.
Okul çağındaki çocuklar için duvar kağıtları genellikle favori karakterleri, etkinlikleri ve hayvanları içerir. Geometrik şekiller ve güçlü renk kombinasyonları veya soyut desenler de popülerdir. Ek olarak, birçok çocuk modaya uygun bir tasarımda harf veya rakam içeren tipografik duvar kağıtlarını sever.

Yıllar geçtikçe çocuklar gerçek benliklerinin daha fazla farkına varırlar ve kişiliklerinin seçtikleri duvar kağıdı desenlerine ve motiflerine yansıdığını görmek isterler. Ergenlik çoğu ebeveyn için bir sorundur.

Çocuk yatak odaları için duvar kağıtlarının temizliği
Çocuk odaları doğal olarak bir miktar aşınma ve yıpranmadan muzdariptir ve evdeki diğer odalardan daha fazla hasar ve dökülme eğilimindedir. Ancak bu, yıkanabilir bir duvar kağıdı seçmeniz gerektiği anlamına gelmez, büyük ölçüde çocuğun yaşına bağlıdır.

 

Gizlilik Politikası ve Çerez Uyarısı

Bu internet sitesinde sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için Cookieler kullanılmaktadır. Cookie tercihlerinizi değiştirmek ve Cookieler hakkında detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikası’nı inceleyebilirsiniz.

Tamam

teoshomeduvarkagidi
cocukodasiduvarkagidi
3d.duvarkagidi