Kafe ve restoran duvar kağıdı

Kafeler, barlar ve restoranlar gibi gastronomik kuruluşlar için konseptler gittikçe daha muhteşem, sıra dışı ve bireysel olmaya devam ediyor. Bugünün konukları yemek keyfi, lezzetli yemekler ve içeceklerden daha fazlasını arıyor; rafine bir atmosfer ve unutulmaz bir olay bekliyorlar. İyi seçilmiş tasarım duvar kağıdı, çekici yenilikçi konseptleri gerçekleştirmenin mükemmel bir yoludur.

Duvar kağıdı dekoru için hangi tür catering işletmeleri uygundur?

Kafe ve restoran görünümü inanılmaz derecede çeşitlidir ve her bir mekan, benzersiz bir atmosfer yaratmak için bir tasarım duvar kağıdından yararlanabilir. Çeşitli farklı kuruluşlarda, örneğin restoranlar ve barlarda, duvar kağıdı ilk tercih edilen dekorasyon aracıdır.

Restoran

Akıllıca seçilmiş desen ve motifli duvar kağıdı modelleri, Akdeniz, moleküler veya Asya mutfağı gibi bir lokantanın veya belirli bir temanın mutfak odağını görsel olarak vurgulayabilir. Popüler, modaya uygun restoranlarda, otantik bir iç tasarım, genellikle kurumsal kimliğin bir parçası ve aynı zamanda önemli bir pazarlama faktörüdür. Tasarım duvar kağıdı, bireysel ambiyansı ve stili belirler, iştah açar ve yeni yaratılmış lezzetlerle kendinizi şımartmak için ruh halini ayarlar.

Kafeler

Kafeler, misafirlerin dinlenmek, sohbet etmek, zamanı bir süre bekletmek veya gelecek için planlar yapmak istedikleri yerlerdir. Desenli duvar kağıdı, istenen ambiyansı yaratmaya yardımcı olur ve göze çok ihtiyaç duyulan huzuru sağlar.

Kulüp

Doğru duvar kağıdı, bir kulüp için istenen atmosferi yaratabilir. "Kulüp" terimi, dans kulübünden gece kulübüne, rahat bir salon ortamından üyelere özel özel bir ortama çok sayıda yorumlama olasılığını kapsar. Uygun duvar kağıdı dekoruyla, her kulüp göz alıcı, kişisel bir dokunuşa sahip olabilir. Efektli folyo duvar kağıdı modelleri ya da deri gibi malzeme taklitleri burada en üst sıralarda yer alıyor.

Bistro

Fransa, geleneksel, sevgiyle tasarlanmış bistrolarıyla küresel restoran sahnesinde iz bıraktı. Atıştırmalıklar, küçük yemekler ve içecekler sunan bu kuruluşlar, hem genç hem yaşlı, yerli halk ve turistler arasında popülerdir. Doğru duvar kağıdı, potansiyel konukların bakışlarını dışarıdan çekecek ve bahisçileri içeri çekecektir. İlgiyi artıracaktır, bu da tam olarak bir bistronun kalabalıktan sıyrılması için ihtiyaç duyduğu şeydir.

Kahvehane

Kkafeler, kahvenin, alkolsüz içeceklerin ve küçük lezzetlerin rahat bir ortamda tüketildiği küçük, keyifli bir işletme için mükemmel stil planları sunar. Uyarıcı desenlere ve sessiz, koyu renklere sahip duvar kağıdı modelleri, bu tür ortamlar için mükemmel bir seçenektir.

Snack Bar Kiosk

Sulu bir burger veya lezzetli bir balık ve patates kızartması tabağı, gözler de biraz şımarıksa daha da lezzetli olacaktır. Yiyecek motifli alışılmadık desenli duvar kağıtları, atıştırmalık barları için muhteşem vurgulardır, hatta iştah açıcı bir etkiye sahip olabilirler. Zevkli duvar dekoru, küçük bir fast food işletmesinin büyük zincirlerle rekabet etmesini sağlayacak olumlu iyileştirme sağlayabilir.

Duvar kağıdı dekoru hangi hedef kitleyi cezbedecek?

Duvar kağıdı dekorunun sağladığı ilk izlenim, öngörülen hedef kitlenin bir catering işletmesinde kendini evinde gibi hissedip hissetmeyeceğini belirleyen faktörlerden biridir. Çeşitli misafir türlerinin bilinçaltı tercihleri, hangi duvar dekorasyonunun doğru olduğunu belirlemeye yardımcı olabilir.

Genç müşteriler

Gençler, günümüzün trend belirleyicileri ve sonuç olarak, modaya uygun ve modaya uygun kurumlarda kendilerini en rahat hissediyorlar. Bu hedef grup, alışılmadık ve orijinal görünüme sahiptir ve havalı tarzındaki duvar kağıdı modelleri, taklit beton veya renkli grafiti modeller popülerdir.

Çocuklu aileler

Bu hedef grup için duvar dekoru parlak renkli, neşeli ve büyük ölçekli olabilir; desenler ve motifler, bireysel gastronomi konseptlerine uyarlanmalıdır. Küçükler için oyun köşeleri, uygun duvar kağıdı kullanılarak yemek alanlarından görsel olarak ayrılabilir. Doğru duvar tasarımı ile çocuklu aileler burada hoş karşılandıklarını hemen anlayacaklar.

İki kişilik romantik akşam yemekleri

Koyu, sıcak kırmızı tonlarındaki tasarım duvar kağıtları, yemek deneyiminin romantik yönünü vurgular. Mor, aşkın büyüsünü sembolize eder. Duygusal yetenek, hassas çiçek veya botanik motifler, hayvan tasvirleri ve diğer klasik romantik tasarımların bolluğu ile sağlanır.

Hızlı ve doyurucu bir öğle yemeği

Net tasarımlar, geniş ölçekli desenler ve uyumlu renkler  basit geometri veya ahşap taklidi duvar kağıtları, ayırmak için sınırlı bir zamanı olan, ancak yine de öğle yemeğinin tadını çıkarmak isteyen herkese hitap eder. Rahatlatıcı bir ortam yaratmak için, bakış ortamı çok fazla almamalıdır.

Catering sektöründe bütüncül planlama

Bütüncül planlama, bir gastronomik işletmeyle ilgili tüm soruları ele almak anlamına gelir. Bunlar, çekilecek hedef grubu, mutfak vurgusunu ve tüm alanlar için tasarım konseptini içerir. Bu, duvar dekorunun yanı sıra mobilya ve ekipmanı, aydınlatmayı ve dekoratif aksesuarları da kapsar. Başarı için belirleyici faktör, konseptin benzersizliği, net bir profil ve ideal olarak benzersiz olması gereken bir uzmanlıktır.

 

Özçekimler için arka plan olarak duvar kağıdı = sosyal medyada görünürlük

Sosyal medyada görünen özçekimler için arka plan olarak kullanıldığında, alışılmadık bir duvar kağıdı, herhangi bir catering kuruluşu için en iyi reklam araçlarından biri olabilir. Duvar kağıdı, yüksek bir tanıma değeri sağlayabilir ve harika bir sohbet başlatıcısıdır. Bir mekanın adı resimlerle ilişkilendirilir ve merak uyandırır ve gelecekteki bir ziyareti tetikleyebilir.

Restoranlarda duvar dekoru için en iştah açıcı renkler hangileridir?

İyi bir renk şeması iştahı hızlandırabilir ve artırabilir. Kırmızı, altın, kahverengi, sarı ve turuncu en iyi mezeler arasındadır.

Kırmızı

Kiraz ve çilek gibi sulu meyveler veya domates ve biber gibi lezzetli sebzeler yoğun kırmızı tonlarıyla bizi baştan çıkarır. Yenilebilir meyve ve sebzeler hayatta kalmamızı her zaman sağlamıştır, bu nedenle evrimsel olarak insanlar bilinçaltında kırmızı rengi iştahla ilişkilendirir. Ayrıca ateşle ilişkisi de var. Restoranlarda, sıcak kırmızı tonları, müşterilere daha fazla yemek sipariş etme konusunda ilham vermenin denenmiş ve test edilmiş bir yoludur.

Altın

Altın, sıcaklığı ve parlaklığı sembolize eder. Yaz aylarında, büyüleyici altın tonlarındaki tahıl tarlaları göze hitap ederken, aynı zamanda temel bir besin kaynağı sunar. Altın aynı zamanda zenginlik, zenginlik ve lüks ile de ilişkilidir. Ana iç tasarım rengi olarak altının nüanslarına, hatta sadece altın vurgulara dayanan restoranlar, sofistike bir zarafet yayıyor. Konuklar, iştahlarını doğrudan etkileyen şımarık ve değerli hissederler.

Kahverengi

Kök sebzeler, çikolata, kuruyemişler, kahve - çok sayıda mutfak lezzeti baştan çıkarıcı bir kahverengi tonunda gelir. Bu dünyevi doğal renk tonu her zaman insanlara hitap eder ve kişinin iştahını tatmin etme ihtiyacını besler. Ayrıca kahverengi, epikurosan zıtlıklarla dolu bir renktir: hafif ve baharatlı, tatlı ve acı, doyurucu ve narindir.

Sarı

Sarı renk, güneş ışığı ve neşe anlamına gelir ve kırmızıdan sonra en iştah açıcı renk olarak kabul edilir. Küçük dozlarda sarı, lezzetli lezzetlerin tadını çıkarma dürtüsünü uyandırmak için yeterlidir. Yeşil ile birlikte sarı, lezzet tomurcukları üzerinde etkisi olduğu için restoran bağlamında çok çekici olabilen ekşi bir özelliğe sahiptir.

Portakal

Meyvemsi turuncu renk şunu öneriyor: Hayat güzel ve inanılmaz derecede heyecan verici. Başka hiçbir renk, bu kırmızı ve sarı kombinasyonu kadar mutlu etiketini taşımaz. Rahat bir ortamda arkadaşlarınızla hayatın sunduğu her şeyin tadını çıkarmak, tercih ettikleri iç tasarım rengi olarak turuncuyu tercih eden restoranların sloganıdır.

Barlarda ve gece kulüplerinde ışıklı duvarlar için en uygun renkler hangileridir?

Işık rengi emer, bu nedenle barlar ve gece kulüpleri için duvar kağıtları koyu mavi, mor veya siyah gibi yoğun, etkileyici veya koyu tonlara sahip olmalıdır. Parlak gümüş vurgular, sofistike ve ihtişam katar.

Turkuaz

Denizin rengi ferah bir etki yaratır ve yorgun ruhları kaldırır. Dolaylı aydınlatma, duvarlarda büyüleyici ve sarhoş edici bir renk oyunu yaratabilir; yeşil ve mavi nüansları merkez sahneyi alır. Turkuaz, dans pistinde coşkulu hareketin ardından hoş bir etki olan uyum ve denge yaratır.

Mor

Mavi ve kırmızının bu karışımı, ikincisinin yüksek bir oranına sahip, görkemli bir karakter sergiliyor. Orijinal kaynağı mor salyangozun adını taşıyan bu muhteşem renk, gösterişli bir şekilde süslenmiş, göz alıcı kulüpler, barlar ve diskolar biraz eksantrik bir dokunuş sağlar.

Menekşe

Menekşe, kırmızı ve mavi karışımı olup, ikincisinin daha büyük bir oranına sahiptir. İlham, sanat, sihir, maneviyat ve meditasyonun rengi olarak kabul edilir. Zarif olduğu kadar abartılı da olsa, psikolojide kişinin iç benliğine odaklanmasına yardımcı olarak sıklıkla kullanılır. Kulüplerde ve diskolarda, şık ve biraz eksantrik olmakla birlikte gevşemeyi ve duyuların açılmasını teşvik eder.

Gümüş

Çoğu zaman yanlış bir şekilde iddia edildiği gibi, gümüş , altın değildir. Aslında onun muadilidir. Sade parlaklığı ve havalı güzelliği ile heyecan ve zarafet yayıyor. Gümüş, iletişimi ve şenliği teşvik eder, böylece yeni insanlarla tanışmayı kolaylaştırır. Ayrıca gümüş, alışılmadık, modern ve özgün tasarım konseptleri için mükemmel bir seçimdir.

Siyah

Aydınlatılmış duvarlarda siyah, uğursuz ve kasvetli olmaksızın derinliğe sahiptir. Biraz eksantrik itibarı ve biraz gizemli ve kutlama yönleri ile bu renk, saf lüksü temsil ediyor. Uygun aydınlatma ile siyah daha yumuşak ve daha nüanslı görünür.

Yemek endüstrisi için duvar kağıtlarının hangi malzeme gereksinimlerini karşılaması gerekir?

Yemek işletmelerinde duvar dekoru için yalnızca belirli duvar kağıdı türleri uygundur. Sıkı yangın güvenliği ve hijyen kurallarına uymalı ve temizlenebilirlik ve sağlamlık gereksinimlerini karşılamalıdırlar.

Bina yetkilileri tarafından yapılan yangın güvenliği düzenlemeleri

Yemek işletmelerinde kullanılan duvar kağıdı türleri, belirli yangın güvenliği yönetmeliklerini karşılamalıdır.

Ülkelere özgü çeşitli yangından korunma standartları nedeniyle sadece düşük yanıcılık sertifikasına sahip duvar kağıdı modelleri kullanılabilir. Düşük yanıcılık özelliğine sahip duvar kağıdı modellerini sipariş etmeden önce, seçilen ürün için sertifikanın mevcut olup olmadığını öğrenmek için üreticiye başvurmanız önerilir.

Sağlık otoriteleri tarafından hijyen düzenlemeleri

Yemek işinin türüne bağlı olarak farklı hijyen kuralları geçerlidir. Duvar kağıdı açısından, ticari tesisler için kabul edilebilir malzemelerle ilgili düzenlemelere uyulmalıdır. Toksik olmamalı, gıdaya uygun olmalı ve pürüzsüz olmalıdır. Duvar kağıdı yüzeyleri ise temizlenebilir ve dezenfekte edilebilir olmalıdır.

Temizleme özellikleri ve sağlamlığı

Catering işletmelerinde duvar kağıtları lekelere ve hasara meyillidir. Sonuç olarak, seçilen duvar kağıdının yıkanabilir bir yüzeye sahip sağlam olması gerekir. Süper yıkanabilir veya fırçalanabilir duvar kağıdı modelleri, duvar kağıdının dekoratif yüzeyinin görsel çekiciliğini etkilemeden derinlemesine temizlik gereksinimlerini karşılar.

 

Gizlilik Politikası ve Çerez Uyarısı

Bu internet sitesinde sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için Cookieler kullanılmaktadır. Cookie tercihlerinizi değiştirmek ve Cookieler hakkında detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikası’nı inceleyebilirsiniz.

Tamam

teoshomeduvarkagidi
cocukodasiduvarkagidi
3d.duvarkagidi