Genç duvar kağıdı

Genç yatak odası duvar kağıdı

Gençlerin yatak odaları, çocukluktan yetişkinliğe geçişi olabildiğince pürüzsüz, rahat ve mutlu kılmaya yardımcı olmalıdır. Ergenlik olarak bilinen dönemde gençler, kişisel dinlenme alanlarında evin diğer odalarına göre çok daha fazla zaman geçirirler. Odak noktasının kendine ve arkadaşlarına olduğu "olunacak yer" haline gelir. Gençler, başlarına gelen fiziksel ve zihinsel değişiklikleri işlemek için ebeveynlerinden ve kardeşlerinden uzaklaşmanın giderek daha önemli olduğunu düşünüyor.

Gençlerin odası özlemlerinin, rol modellerinin, hayallerinin ayna görüntüsü haline gelir. Tıpkı gençlerin her zaman kendi "gençlik konuşmalarını" yaptıkları gibi, yetişkinler için anlaşılması zor olabilecek kendi zevkleri de vardır. Bir genç için bir oda tasarlamak, özellikle duvar dekoru söz konusu olduğunda hem ebeveynler hem de gençler için bir zorluktur.

Hangi yaştan itibaren genç yatak odası gereklidir?

10-13 yaşları arasında gençler yeni bir yaşam evresine girerler ve ergenlik başlar. Çocuk odası artık uygun değildir ve yerini havalı bir genç yatak odası almıştır.

Ergenlik

Ergenlik, fiziksel ve psikolojik bir büyüme dönemidir. Çocuktan yetişkine bu geçiş sadece ebeveynler için zorlayıcı değildir. Erkekler ve kızlar için bu sefer hem heyecan verici hem de zordur. Yaklaşık 10 yaşından itibaren, oda yavaş yavaş yeni yetişen gencin değişen gereksinimlerine, ilgi alanlarına ve zevklerine uyarlanmalıdır. Ergenliğin erken evresinde, gençler genellikle çocuksu tarafları hala mevcut olduğu için renkli bir dekorasyon temasını tercih ederler. Duvar kağıdı açısından, eğlenceli desenler hala talep görüyor. Zamanla, renkler, desenler ve dekoratif öğeler için yeni ve potansiyel olarak alışılmadık tercihler ön plana çıkıyor ve bunlar oldukça hızlı bir şekilde değişebilir. Genç insanın kendi fikirleri daha güçlü bir şekilde gelişiyor ve ifade ediliyor.

Rol modelleri ararlar, idollerini taklit etmeye çalışırlar ve çocukluklarını geride bırakarak giderek yetişkinlerin dünyasına odaklanırlar. Her şeyden önce ciddiye alınmak isterler. Bir yönü, bu dönemde stilistik bir dönüşüme uğrayan yatak odalarının tasarımıdır. Çocuklar için tipik olan eğlenceli ve tuhaf desen motifleri ortadan kalkar. Net, klasik ve sade görünümler tercih edilen seçimdir. Genç yatak odaları genellikle daha az renkli ve parlak olma eğilimindedir. Genç yetişkinler, uyumlu kombinasyonları sevmeye başlar ve bunları kendi küçük krallıklarına transfer etmek isterler.

Bir genç yatak odası ne büyüklükte olmalı?

Gençlerin gelişmek için alana ihtiyaçları vardır. Çocukken oturdukları oda, ebeveynlerin evindeki ayrı bir daire kadar uygun olabilir.

Eski yatak odasının yenilenmesi

Eskiden çocuk odası, küçük bir çocuk odası olmadığı sürece gençler için uygun bir alana dönüştürülebilir. Bununla birlikte, en küçük odada bile genellikle yeterli alan vardır.Çünkü gençler, alanlarını düzenleme konusunda oldukça yaratıcıdırlar. Dikkate alınması gereken en önemli husus, odanın çeşitli farklı kullanımlar için yeterli alan sağlayıp sağlamadığıdır. Çok işlevli mobilya ve aksesuarlar, odayı görsel olarak genişleten renkler ve duvar kağıdı desenleri, en küçük odaya bile bir alan hissi katabilir.

Bir evin içinde bir ev

Daire veya evde bol miktarda alan varsa, genç yetişkinler neredeyse her zaman kendi müstakil dairelerine sahip olmayı tercih ederler. Bu, kendini geliştirmeyi teşvik eder ve bağımsızlık ihtiyaçlarını karşılar. Muhtemelen ebeveynler tarafından rahatsız edilmezler, yani fark edilmediklerini hissederler ve kendi şartlarına göre ziyaretçi kabul edebilirler. İki oda yeterlidir. Daha fazla oda varsa daha da iyidir, çünkü bu, örneğin uyumak, ders çalışmak, ziyaretçi kabul etmek vb. Gibi bir dizi özel kullanım için ayrılmış alanlara izin verir. Ayrıca duvar ve duvar kağıdı dekoru açısından en esnek durumu sağlar.

Bir gencin yatak odasının duvarlarını dekore etmenin en iyi yolu nedir?

Gençlerin odaları, çeşitli farklı alanların kesin olarak ayrılması gerekmeyen çok işlevli alanlardır. Bunun yerine uyumlu bir şekilde birleşebilirler.

Rahatlama ve uyumak

Yatağı veya serin bir yataklı kanepeyi içeren uyku ve rahatlama bölgesi için çivit mavisi, mor, yeşil ve mavi gibi rahat renkler en iyisidir. Beyaz ve gri, saf stiller için harikadır. Uyku alanı tek bir renge boyanabilir veya belki de yumuşak bir şekilde birleşen geometrik desenler, stilize çiçekler veya soyut grafik öğelerle sakinleştirici, soğuk bir desenle dekore edilebilir. Bazı gençler göz alıcı veya 3D efektli bir duvar kağıdını tercih eder.

Çalışmak, okumak ve öğrenmek                                                        

Çalışma masasının bulunduğu çalışma alanı, motivasyon ve konsantrasyon göz önünde bulundurularak tasarlanmalıdır. Bununla birlikte, çalışma alanı çok monoton veya sıkıcıysa ergenlerin uyarılmadığını unutmamak önemlidir. Gelişen beyinler, en sevilen renkler ve enerji veren desenlerle sağlanan taze, yaratıcı dürtüler gerektirir. Turuncu, sarı, yeşil, mavi ve doğal tonların hepsi harika seçeneklerdir. Desenler ve motifler patlayıcı ve sıra dışı olabilir.

Hiçbir şey yapmamak, ergenlik çağına giren ergenlerin çevre güçlerinin tüm sinir bozucu taleplerinden özgür hissetmek bu da büyümenin önemli bir yönüdür. Çok bireysel özgürlük hissi, basit yollarla, örneğin odaya bir puf veya küçük bir koltuk ekleyerek elde edilebilir. Duvar kağıdı desenleri kişisel tercihlere, ilgi alanlarına, fantezilere, favori motiflere vb. Odaklanır. Renkler sıcak ve rahatlatıcıdır, asla çok fazla uyarıcı değildir. Birçok olası duvar kağıdı deseni teması arasında tatil deniz, uzay galaksi, retro veya romantizm vardır.

Arkadaşlar için bir buluşma yeri

Gençler, arkadaşlarının gelip ziyaret edebilecekleri bir yere sahip olmak isterler. Bu, gençlerin odalarının da temsili bir karaktere sahip olması gerektiği anlamına gelir. Arkadaşlarının ortam hakkındaki görüşleri gençler için önemlidir. Sonuçta, sağlıklı bir rekabet duygusu ve kendini diğer ergenlerle karşılaştırmak bu yaşta önemlidir. Arkadaşlar ve tanıdıklar odaya girer girmez etkilenmelidir. Duvar kağıdı tasarımı açısından, odak noktası zevkli veya modaya uygun stillere odaklanır ve genellikle orada oturan kişinin kimliğini vurgular (kendini sunum ergenliğin önemli bir parçasıdır).

 

Duvar dekoru açısından hangi gereksinimler karşılanmalıdır?

Hepimiz "her biri kendine özgü" sloganını biliyoruz ve ergenlik döneminde zevkler hızla değişme eğilimindedir. Bununla birlikte, gençlerin ilk beş duvar kağıdı tercihleri, her iki cinsiyet için de çok sayıda tasarımla tatmin edilebilir.

Şık

Şık duvar kağıdı tasarımı iki ana faktörü yansıtmalıdır.Sofistike ve göz alıcı olmalıdır. Güncel moda trendleri, kişisel tercihler kadar bunun bir parçasıdır. Denim görünümü, ekose, çizgili veya puantiyeli gibi modaya uygun desenler, ışıltılı malzemeler, moda motifleri veya romantik stil unsurlarının tümü bu kategoriye uygundur.

Güzel

Eğlenceli ve sıradışı, sıkıcı olmaktan başka her şey - bu, kızların ve erkeklerin farklı şekillerde uyguladıkları havalı stili anlatıyor. Örneğin, spor erkekler için büyük bir konu olma eğilimindedir ve kendi tercihleri - futbol ya da sörf, golf ya da bisiklete binme - genellikle duvar kağıdı seçimlerinde yansıtılır. Parlak renkli grafiti, ergenlerin asi karakterini ve yaratıcılığını vurgular. Eski terk edilmiş fabrika binaları genellikle ebeveyn kontrolünden uzak tam özgürlükle ilişkili çok özel bir çekiciliğe sahiptir. Beton veya tuğla ve metal imitasyon duvar kağıdı modelleri bu görünüme özgünlük katar. Soyut grafik veya çiçek öğeleri, tipografi desenleri ve ahşap taklidi modelleri, kızların sık sık favorileridir.

Korkak

Korkak terimi müzik sahnesinden ödünç alınmıştır. Ergenlerin dekorasyon tercihlerine uygulanan kelime, sakin, sıra dışı ve abartılı desen ve motifleri tanımlar. Bazı örnekler çarpıcı 3d desenler, motifler veya havalı eski tasarımlardır.

Modern

Modern tarz, net, genellikle zıt renkler, saf ve göz alıcı malzeme taklitleri ve küçültülmüş, abartısız desenler içerir. Taş ve ahşap görünümler, basit geometrik desenler, gösterişli grafikler veya stilize edilmiş çiçek öğeleri, modern duvar kağıdı dekoru için harika örneklerdir.

Genç kızlar için en iyi renkler hangileri?

Genç kızlar genellikle odaya rahat mağara, güzellik salonu ve spanın mükemmel karışımını sağlayan sıcak, romantik ve duygusal renkleri severler.

Narin pembe

Masum beyaz ve sabırsız kırmızı, toz pembe bir ton oluşturmak için birleştirildiğinde, romantik hayallerin, belki de en güncel aşkların temelini oluşturur. Bu yaşta, dünya genellikle pembe gözlüklerle görülür ve kızlar pembe bulutların üzerinde süzülme eğilimindedir. Pembenin sakinleştirici etkisi vardır, iç huzuru teşvik eder ve ruh halini düzeltir. Ek olarak, samimiyet ve memnuniyet anlamına gelir. Aynı zamanda ergen kızların stil gereksinimlerini de karşılar ve düzenli olarak "mutlak trend rengi" unvanı ile ödüllendirilir.

Patlıcan

Koyu, neredeyse siyah mor. Bu, ergen kızların tüm zamanların favorisi olan patlıcan rengini oldukça uygun bir şekilde tanımlar. Tasavvuf, maneviyat, belki de bir içe dönüklük dokunuşu ve küçük bir kibir içeriyor. Bu rengin bir zarafet aurası ve abartısız bir ihtişamı vardır. Patlıcan dengeleyici, neredeyse meditatif bir etkiye sahiptir ve tüylü kızların meşgul olduğu çok sayıda düşünce ve fikir için bolca yer bırakır. Aynı zamanda bu renk, ilham verici niteliklere sahiptir ve yeni enerji açığa çıkarır.

Portakal

Hangi renk genç bir kızın odasına gençliğin renginden daha uygun olabilir: Turuncu. Canlandırıcı, canlı ve meyvemsi bir dokunuşla rahatlık ve esenlik hissi sağlar. Turuncu vücuda ve ruha enerji verir ve ergenlik için çok tipik olan ruh hali değişimlerini dengelemeye yardımcı olur ve ruhu olumlu bir seviyeye yükseltir. Ek olarak, turuncu tonlar, ders çalışma söz konusu olduğunda harika bir enerji artırıcıdır.

Soluk yeşil

Açık yeşil tonu, genç kızların odaları için en popüler seçeneklerden biridir. Ferahlık, gencin duygusal hayatına aktarılır ve odaya canlılık ve modern bir karakter katar. Yeşil, büyüme ve umut anlamına gelir; bize bozulmamış doğayı hatırlatan renktir. Olumlu dürtüler sağlar ve başarma kararlılığını güçlendirir.

Genç erkekler için en iyi renkler hangileri?

Modern, sürdürülebilir ve karmaşık olmayan - bunlar, ergen erkeklerin genellikle daha soğuk veya daha koyu tonlarda belirlidir.

Gri

Siyah ve beyazın bu kombinasyonu birçok nüansla gelir ve tarafsız, ölçülü, teknik ve iddiasızdır. Zarafet ve modernlik yayar ve diğer renkleri öne çıkarır. Ayrıca gri, mesafeyi ifade eder - ergenlik döneminde birçok erkeğin farkında olduğu bir duygudur.

Turkuaz

Mavi ve yeşilin birleşimi olan bu renk anıları, arzuları ve özlemleri uyandırır. Bir örnek vermek gerekirse, bizi deniz kenarında heyecan verici bir maceraya sürükleyebilir. Turkuazın dengeleyici, sakinleştirici bir etkisi vardır ve aynı zamanda hem beden hem de zihin için canlandırıcıdır. Bu yoğun renk, bağımsızlığı ve kendine güveni teşvik eder. Ergen erkek çocukların yatak odası duvarlarında genellikle motif temelli bir desenle birleştirilir.

Mavi

Tüm tonlarındaki mavi (buz mavisinden çelik mavisine veya yoğun koyu maviye) erkek odalarında mükemmel bir atmosfer yaratabilir. Bu soğuk renk sakinleştiricidir, konsantrasyona yardımcı olur ve ilham verir. Kişisel çıkarların gelişimini teşvik eder. Mavinin pek çok tonu odada bir ferahlık duygusu yaratır; bu, birçok ergen erkek tarafından çok keskin bir şekilde hissedilen özgürlük arzusuyla iyi sonuç veren bir gerçektir.

Siyah

Birçok ebeveyni rahatsız etse bile: siyah, gençlerin odaları için popüler bir seçim olmaya devam ediyor. Karanlığın rengi, ergenlik çağındaki erkekler ve kızlar için biraz tehdit edici ve aynı zamanda gizemli ve büyüleyici olduğu için özel bir çekiciliğe sahiptir. Sırlarla dolu - tıpkı gençler gibi. Siyah, birçok çelişki ve zıtlık taşır; örneğin, egemenlik ve basit nesnellik, klasisizm ve modernizm, genişleme ve daralma. Bu, aynı zamanda büyük çelişkilere de maruz kalan gelişimsel bir aşama olan ergenliğin iniş çıkışlarını yansıtır. Genç erkek yatak odalarında siyah, küçük dozlarda, örneğin bir duvar üzerinde kullanılmalıdır. Beyaz veya parlak renklerin kombinasyonunun sağladığı kontrast açısından zengin efekt, çeşitli iç tasarım seçenekleri için harika bir temel oluşturur.

Gençle birlikte duvarları dekore etmek için en iyi yaklaşım nedir?

Genç kişi ve ebeveynleri yatak odasının tasarımını planlamak ve gerçekleştirmek için bir araya gelirlerse, sonuç tüm ilgili tarafları memnun edecektir.

İhtiyaçlar, istekler ve işlevsel gereklilikler birlikte nasıl hesaplanır?

Beyin fırtınası oturumu, süreci başlatmanın harika bir yoludur. Bu bağlamda, odanın fonksiyonel segmentasyonu en önemli planlama yönüdür. Boyut, düzen, doğal ışık da önemli bir rol oynar. Gençlerin yatak odalarında, tek renkte boyanmış duvarlar ile bir veya iki duvarın birleşimi genellikle iyi bir yaklaşımdır. Genç kişinin tercih ettiği renkler ve desenler de not edilmelidir. Ebeveynler, örneğin psikolojik etkilerine dayalı olarak kendi renk önerilerini sunmak isteyebilirler. Duvar kağıdı deseni, tasarımı açısından genç kişinin bağımsız olarak seçim yapmasına izin verilmelidir. Gençlerin odaları için alışılmadık, yaratıcı fikirleri olabilir ve bu da dikkate alınmalıdır. Rahatlık ve esenlik duygusu için uyumlu bir tasarım esastır,

Fikir koleksiyonundan bir ilk taslak hazırlamak

En önemli gerçekler bir araya getirildi; sonraki adım ilk taslaktır. Bu, görsel bir izlenim elde etmek için elle veya bir tablet, bilgisayarda oluşturulabilir. Sonuçta: insanın kafasında harika bir fikir gibi görünen şey, bazen kağıt üzerinde pek iyi sonuç vermez. Çeşitlilik hayatın tuzu biberi, bu yüzden birden fazla taslağa sahip olmak iyi bir yaklaşım olabilir. Bu şekilde, ebeveynler ve gençler bir fikir birliği bulana kadar çeşitli kavramları tartışmaya devam edebilirler. Genç yetişkin için de iyi gitmesi gereken bir yöntemdir. Bu biraz kişinin ilk küçük evini inşa etmeye benzer. Gençlere bir meydan okuma sunar ve sorumluluk almaları gerekir ve bununla ilgili en iyi şey: Kendilerinin diyebilecekleri bir alana sahip olmak ve tasarımında söz sahibi olmak olduğu için bunu yapmaktan mutlu olacaklardır.

Nihai seçime yardımcı olmak için desen örnekleri sipariş etme

Genç odası için mükemmel duvar kağıdını bulmak kolay bir girişim değildir. O kadar çok fantastik model var ki, genç insan birden fazla ya da çok farklı tarzları kısaca listeleyebilir. Duvarda desenin hayal gücü kadar soğuk olup olmadığını ölçmenin en iyi yöntemi duvara bir örnek koymaktır. Bunun için seçilen duvar kağıdı modellerinin örnekleri Mağazamızdan sipariş edilebilir.

 

Gizlilik Politikası ve Çerez Uyarısı

Bu internet sitesinde sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için Cookieler kullanılmaktadır. Cookie tercihlerinizi değiştirmek ve Cookieler hakkında detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikası’nı inceleyebilirsiniz.

Tamam

teoshomeduvarkagidi
cocukodasiduvarkagidi
3d.duvarkagidi