Otel duvar kağıdı

Otel Duvar Kağıdı

Duvar kağıdı, kendi evinizde ambiyans ve atmosfer sağlar, ancak aynı zamanda birçok farklı konaklama işletmesi için mükemmel bir dekordur. Belirli stil temaları veya alışılmadık konseptler, akıllıca seçilmiş otel duvar kağıdı modelleri ile güzelce çevrilebilir. Rehberimiz, tasarım duvar kağıdı ile dekorasyonun temeli olması gereken kriterleri ve otellerde hangi özel gereksinimlerin karşılanması gerektiğini ortaya çıkaracaktır. Ek olarak, konaklama işinizi ana akımdan ayırmanıza yardımcı olacak birkaç birinci sınıf fikri size tanıtacağız.

Duvar kağıdı dekoru için hangi tür konaklama tesisleri uygundur?

Her biri kendi özelliklerine ve tanımlarına sahip çok sayıda konaklama çeşidi vardır. Otellerde, motellerde, pansiyonlarda ve diğer konaklama işletmelerinde, bireysel bir ortam büyük fark yaratabilir ve doğru duvar kağıdı dekoruyla kolayca elde edilir.

Otel

Tanım gereği, herhangi bir otelde çoğunlukla en-suite banyolu konuk odaları veya daireler, süitler bulunur. Bir resepsiyon alanı ve çoğu zaman bir restoranın yanı sıra konuklara yönelik diğer tesisler, örneğin salon, bar, spa alanı, hizmet sunumunun bir parçası olabilir. Personel müşterilerin ihtiyaçlarını karşılar ve günlük oda temizliği ve oda servisi, otelin işleyişinin bir parçasıdır. Oteller birçok farklı tarz ve temaya sahiptir. Duvar kağıdı, misafir odaları, resepsiyon, lobi, restoran veya bar için istenilen atmosferi sağlayabilir.

Pansiyon

Hostel, uygun fiyatlı konaklama arayan bağımsız gezginlerin, sırt çantalı gezginlerin ve seyahat gruplarının ihtiyaçlarına yöneliktir. Pansiyonlar genellikle çeşitli oda kategorilerine sahiptir, örn. Tek yataklı kullanım, çift kişilik veya çok yataklı odalar veya yatakhaneler. Odalar işlevselliğe odaklanılarak döşenmiştir. Duşlar ve tuvaletler genellikle paylaşılır, ancak bazı tek veya çift kişilik odalarda en-suite banyo tuvalet bulunabilir. Genellikle özel hizmetler yoktur. Bazı pansiyonlarda kafeterya veya kahvaltı tesisleri olabilir. Ancak çoğu hostel basitçe işlevsel ve ucuz bir uyku konaklaması sunsa da, genellikle şık olmanın yanı sıra çok moderndirler. Çarpıcı pansiyon fikirlerini gerçekleştirmeye gelince, duvar kağıdı harika bir araçtır.

Motel

Moteller, sürücüler ve kamyon şoförleri için konaklama işletmeleridir ve bu nedenle genellikle otoyollarda ve ana yollarda bulunurlar. Ana amaçları, ucuz konaklama sağlamaktır. Daha büyük motellerde küçük bir restoran veya kafe bulunabilir, ancak bunlar standart tesisler değildir. Odalar sade ve işlevseldir. Bugün Fransa'da resepsiyonu bile olmayan otomatik moteller var. Tasarım duvar kağıdı, basit bir motele bir USP sağlayarak ve onu daha akılda kalıcı hale getirerek bir avantaj sağlayabilir.

Yatılı ev

Bir otel ve bir pansiyon arasındaki temel farklar, oda sayısı ve hizmetlerin ve olanakların kapsamıdır. Çoğu pansiyonda restoran, bar veya kafe için yer yoktur. Odalar genellikle bölgesel bir dokunuşla sevgiyle döşenmiştir. Çoğu pansiyon, sahipleri tarafından yönetilir ve ev ortamı gibi hissedilir. Duvar kağıdı, konuk odalarında ve ortak alanlarda bu davetkar atmosfere katkıda bulunabilir. Pek çok gezgin, esas olarak konfor ve aşinalık faktörleri için bir pansiyon tercih eder.

Yatak ve Kahvaltı

Adından da anlaşılacağı gibi, bu tip konaklama birimleri uyuyacak bir yer sunar ve kahvaltıyı içerir. Yatak ve kahvaltı odaları genellikle sade ancak rahattır. Ambiyans genellikle oldukça tanıdıktır. Oda ve kahvaltılar rahat uyku düzenlemelerine odaklanır, bu nedenle mobilya genellikle yatak, komodin, şifonyer ve sandalyeler ile sınırlıdır. Kahvaltı mutfakta veya kahvaltı salonunda veya bazen odanın kendisinde alınır. Odasını kiralamak isteyen ev sahipleri, konaklamalarını bilinir hale getirecek ve onu yerel rekabetten ayıracak aranan konfor faktörünü sağlamak için özel duvar kağıdı modellerini kullanabilirler.

Misafirhane

Terim, varlıklı veya aristokrat ailelerin patronlarının ev sahibinin evinde değil, özellikle ziyaretçiler için inşa edilmiş misafirhanelerde kaldığı 17. yüzyıla kadar uzanıyor. Konukevleri, doğal dağ veya okyanus bölgelerinde yer alma eğilimindedir ve çiftler, aileler veya daha küçük gruplar için üstün konaklama seçenekleridir. Hizmet yelpazesi sınırlıdır, ancak konuklar yüksek düzeyde mahremiyetin keyfini çıkarırlar. Konukevleri genellikle sıcak bir atmosfer, ayrıcalık ve özel mimari ile karakterize edilir. Birçoğu bahçelere ve havuzlara sahiptir. Doğru duvar kağıdı, evin inşa edildiği döneme ilişkin veya bölgesel kimliği yansıtan stilistik özgünlük yaratabilir.

Tatil köyü                 

Tatil köyü apartman veya ev, kendi yemeklerini hazırlayan gezginler, çiftler, çocuklu aileler veya küçük gruplar için mükemmel bir seçimdir. Boyut ve tesisler ayrı ayrı seçilebilir ve kesin tür genellikle ülkeye ve mimariye bağlıdır. Basit seri inşaat binalardan özel villalara veya fincalara kadar sayısız olasılık var. Konukların kendilerini hoş ve rahat hissetmelerini sağlamak için tasarım duvar kağıdını kullanma fırsatları da benzer şekilde sonsuzdur. Bölgesel stiller ve özellikler, olası birçok seçenek arasındadır.

Han

Bir hanın ana odak noktası genellikle restorandır. Yiyecek ve içeceklerin yanı sıra, hanlar birkaç oda sunma eğilimindedir. Hanlar ağırlıklı olarak kırsal veya banliyö bölgelerinde veya köylerde bulunur. Birçoğu, kır evi tarzında doğal malzemelerden ve duvar kağıdı modellerinden büyük ölçüde yararlanan rustik veya antika mobilyalarla karakterize edilir.

Sanatoryum

Bir sanatoryumda, sağlık merkezinde veya sağlık kliniğinde, hastaların fiziksel iyiliği ve iyileşmesi ana odak noktasıdır. Bu tesisler genellikle iklimsel sağlık tesislerinde bulunur ve oda kapasitesi ve mimari açısından farklılık gösterir. Genellikle bir resepsiyon, lobi, misafir hasta odaları, tıbbi tedavi ve spor tesisleri, yemek salonları, belki bir kafeterya ve bazı ortak salonlardan oluşur. Başarılı bir iyileşme ve iyileşme için mobilya ve mobilyaların önemi küçümsenmemelidir. Sağlığı geliştiren renkler ve uyarıcı desenlerdeki duvar kağıdı modelleri doğru atmosferi yaratır.

Duvar kağıdı dekoru hangi tür misafir konaklamasının ilgisini çekecek?

Duvar kağıdı dekoru konaklama türüne ve hedef kitleye göre uyarlanmalıdır. Butik, iş, bütçe, kulüp, tasarım, tatil, spor ve spa otelleri gibi otel kategorilerini göz önünde bulundurduğumuzda tasarım farklılıkları çok büyüktür.

Butik otel

Butik oteller genellikle küçük, sahibi tarafından işletilen, bireysel karaktere ve birinci sınıf hizmete sahip işletmelerdir. Mal sahiplerinin tercihlerini ve kişiliğini yansıtan olağanüstü tasarım en önemli özelliklerden biridir. Sanat, müzik veya etkinlik gastronomi de genellikle genel konsepte entegre edilmiştir. Tasarım duvar kağıdı modelleri, yaratıcı ve bireysel duvar dekorları için mükemmeldir. Müşteri açısından yaş önemsizdir. Çocukları, bekarları, çiftleri veya yaşlıları olan ailelerin tümü bir butik otelde kalmanın keyfini çıkarır.

İş Oteli

İş otelleri genellikle istasyonların veya havalimanlarının yakınındaki merkezi konumlarda bulunur ve ticari müşteriler için konforlu, birinci sınıf konaklama sağlar. Odak noktasına bağlı olarak genellikle "şehir oteli", "konferans oteli" veya "ticaret fuarı oteli" adları altında da bulunurlar. Konukların yaşı 25 ile 65 arasında olma eğilimindedir. Duvar kağıdı da dahil olmak üzere iç tasarım, genellikle sanat ve avangart konseptlerden esinlenen şık ve moderndir.

Ucuz otel

Örneğin havaalanlarının, istasyonların veya otoyolların çevresindeki ekonomik oteller, iyi hizmetle birlikte düşük fiyatlı konaklama sunmayı amaçlamaktadır. Mobilya ve mobilyalar basit ve işlevseldir, ancak bu, dekorun ucuz tarafta olduğu anlamına gelmez.

Tasarım Otel                           

Tasarım otelleri belirli yıldız kategorilerine bağlı değildir. Aslında, özel mimarileriyle (tarihi, modern) çok daha fazla karakterize edilirler. Genellikle ünlü mimarlar, tasarımcılar veya sanatçılar tarafından oluşturulan temel konsept, tek başına konuklara özel bir deneyim sunar. Bu nitelikteki bir yaşam tarzı oteli, yüksek beklentileri karşılamalıdır ve genellikle bireysel bir fikre dayanır. Otantik duvar dekoru açısından, çok sayıda stilistik, tarihi ve sanatsal seçenek vardır.

Tatil Oteli

Tatil otelleri genellikle çevredeki manzaradan etkilenir. Sahil otelleri, dağ otelleri ve kırsal oteller bunlardan sadece birkaçıdır. Duvar kağıdı tasarımı genellikle bölge için tipiktir, kır evi tarzında veya doğayla yakından bağlantılıdır. Tatil otelleri hem gençler hem de yaşlılar arasında popülerdir ve özellikle aileler bu tür tesislerde kalmaktan zevk alır.

Spor Oteli           

Golf, binicilik, tenis, yürüyüş gibi birçok spor türü için spor otelleri vardır. Mobilya ve tasarım genellikle belirli sporla bağlantılıdır, ancak aynı zamanda konukların yaşına veya bölgeye göre düzenlenir. Sonuç olarak, tüm spor otelleri için genel bir duvar dekoru konsepti diye bir şey yoktur. Duvar kağıdı açısından, modernden "yeşile" ve çevre dostuna, şık veya tarihi motiflere kadar her şey mümkündür.

Spa Oteli

Rahatlamak, zevk almak, iyileşmek, güç toplamak, görünüşünü iyileştirmek - tüm bunlar ve daha fazlası, (genellikle 30 ila 60 yaşları arasındaki) konukların bir spa otelinde aradıkları şeydir. Çiçek, doğa ve ahşap duvar kağıdı modelleri kullanılarak güzel temalı sağlık vahaları oluşturulabilir. Tasarım duvar kağıdı ile göz alıcı, zengin veya oryantal ambiyanslar da gerçekleştirilebilir.

Bir oteldeki hangi odalar tasarım duvar dekorasyonu ile zenginleştirilebilir?

Muhteşem tasarım duvar kağıdıyla konuklarınızda etki bırakabilirsiniz.. Yatak odaları ve süitlerin yanı sıra resepsiyon alanı, lobi, koridorlar, bar ve restoran da doğru duvar kağıdıyla güzelleştirilebilir.

Yatak odası

Tasarım duvar kağıdı modelleri bir dizi tema, ambiyans veya renk şeması oluşturabilir. Bu fikirler göz alıcı, gizemli, klasik ve çiçekli duvar kağıdı stilleriyle gerçekleştirilebilir.

Banyo

Desenli duvar kağıdı modelleri, belirli temaları gerçekleştirmek için özellik duvarlarında veya büyük ölçekte kullanılabilir. Malzeme taklidi duvar kağıdı modelleri otantik bir ambiyans yaratır.

Resepsiyon

Resepsiyon alanındaki ilk izlenimler, misafirlerin bir konaklama tesisinden hoşlanıp hoşlanmadıkları konusunda belirleyici faktör olabilir. Resepsiyon alanındaki sofistike duvar kağıdı, ziyaretçileri bir otelin genel temasıyla tanıştırırken, kendilerini hoş karşılamalarını ve harika bir ilk izlenim bırakmalarını sağlayabilir.

Lobi

Lobi, resepsiyon alanının bir uzantısıdır ve ortak bir alan olarak, unutulmaz görsel vurgularla otelin iç tasarım konseptini yansıtmalıdır. Bu alandaki duvar kağıtları, genel otel tasarımına uydukları sürece temsili, sıra dışı ve hatta gösterişli olabilir.

Koridor

Koridorlarda veya merdivenlerde duvar kağıdı dekoru çeşitli amaçlara hizmet eder.

Bar

Modaya uygun mekan, Havana salonu veya 1920 gece kulübü akıllıca seçilmiş duvar kağıdı modelleri, gecenin gündüze dönüştüğü otel barları için şık bir arka plan oluşturur. Sıcak veya canlandırıcı renkler, otel barları için ilk tercihtir.

Restoran

Tematik olarak, bir otelin restoranı genellikle iç tasarım konseptinin geri kalanıyla bağlantılıdır. Duvar kağıdı yumuşak bir geçiş oluşturabilir ve mutfak lezzetleri için ortam hazırlayabilir. Ayrıca restoran, pazarlama potansiyeli açısından tasarım duvar kağıdından faydalanabilir.

Belirli duvar kağıdı dekorasyonu ile hangi iş hedefleri desteklenebilir?

Yaratıcı duvar kağıdı dekoru, bir konaklama işletmesinin başarısını, örneğin müşteri memnuniyeti, müşteriyi elde tutma ve tavsiye oranı gibi çeşitli düzeylerde teşvik edebilir.

Eşsiz iç tasarım konseptleri ile rekabette farklılaşma

Çeşitli konaklama işletmeleri içindeki rekabet şiddetlidir. Belirli bir misafir müşteri için bir deneyim faktörüne doğru ilerleyen ayrıntılı, benzersiz bir iç tasarım konsepti, duvar kağıdını içeren iyi düşünülmüş bir duvar dekor planı içermelidir.

Müşteri memnuniyeti, müşteri sadakati ve müşteriyi elde tutma

Duvar kağıdı dekoru etkili bir şekilde muhteşem bir iç mekan ve keyifli bir ortam yarattığı için müşteriler kendilerini rahat hissettiğinde, müşteri memnuniyeti otomatik olarak artar. Dış faktörün iç reaksiyon üzerinde büyük bir etkisi vardır. Memnun müşteriler eve veya tesise sadık kalacaklar, bu da müşteri tabanında uzun vadeli bir artışa yol açacak ve bu da geliri güvence altına alacak.

Çevrimiçi ve çevrimdışı öneri oranı

Bir konaklama işletmesi diğer potansiyel müşterilere sıklıkla öneriliyorsa, başarısının temeli sağlamlaştırılır. Bu, eski moda bir yolla ağızdan ağza gerçekleşebilir, ancak giderek artan bir şekilde, rezervasyon portalları veya sosyal medyadaki gönderiler üzerindeki incelemeler yoluyla olmaktadır. Müşterilerin hafızasında kalan şey sıradan değil, istisnadır. İlginç duvar dekoru, olumlu incelemeler ve öneriler için tetikleyici olabilir.

Günümüz konaklama endüstrisinde instagram duvar dekoru neden bu kadar önemli?

Bir otelde veya tatil evinde kalmak olumlu bir deneyime dönüştüğünde, misafirler genellikle izlenimlerini sosyal medyada paylaşırlar. Olağandışı duvar kağıdı, özçekimler için şık bir fon haline gelir. İşletmeler için ücretsiz reklamdır. Otel mobilyaları ve mobilyaları, misafirlerin işletme hakkında düşünülmesini sağlamak için yeterince dikkat çekici olmalıdır.

Özçekimler için arka plan olarak duvar kağıdı = sosyal medyada ücretsiz reklam

Alışılmadık bir duvar kağıdı, özçekimler için mükemmel bir zemindir ve bu nedenle sosyal medyanın görünürlüğünü artırır. Ortam, iç tasarımla ilgili soruları gündeme getirecek ve potansiyel konukları çekecektir. Ne zaman genç bir hedef kitleye odaklanılsa, mutlu misafirlerin fotoğrafları ölçülemez ve ücretsiz bir pazarlama aracıdır.

Otellerde duvar dekoru için en moda renkler hangileri?

Otellerdeki çağdaş duvar kağıdı renkleri yumuşak, uyumlu ve rahatlatıcı olmalıdır. Krem, bej, kahverengi, gri ve beyazın yanı sıra mavi ve yeşil tonları şu anda en çok tercih edilen renkler. Trendler açısından, sürdürülebilirlik ve ekoloji giderek daha önemli hale geliyor.

Krem

Bu renk yumuşak ve sıcak bir karaktere sahiptir. Zevk, keyif ve esenlikle ilişkilidir. Kaşmir veya şampanya gibi tonlara benzer şekilde krem, odayı sakinleştirici, sofistike bir ambiyansla doldurur. Daha küçük odalar daha geniş, daha samimi ve daha hafif görünecek şekilde yapılmıştır.

Bej

Bej, rahatlık hissi yaratır ve sıcak, doğal bir etkiye sahiptir. Bu renk topraklayıcı ve sakinleştiricidir. Otel duvar dekorunda kullanıldığında, rahatlık, güvenlik ve esenlik duygularını tetikler. Yoğun renklerle birleştiğinde çekici bir gerginlik sağlar.

Gri

Gri, nötr bir renk olarak kabul edilir ve otellerde tam olarak istenen etki budur. Diğer renkleri etkili bir şekilde vurgular. Çok koyu veya açık gri tonları modern, saf bir etkiye sahiptir. Gri, diğer tüm renkler için ideal ortaktır ve doğasında var olan yetersizlik duygusu, gözün özel malzeme ve yapılara odaklanmasını sağlar.

Kahverengi

Kahverengi renk anayı, doğayı ve özgünlüğü sembolize eder. Sıcaklığı, refahı ve farkındalığı geliştirir ve içsel benliği güçlendirir. Duvar rengi olarak kahverengi, bej, krem, beyaz, soluk mavi, kayısı ve leylak ile uyumludur. Diğer muhteşem ortaklar arasında bezelye yeşili, menekşe veya mavi bulunur.

Beyaz

Beyaz, birçok modern ve saf renktir. Renk psikolojisi çalışmasında netlik, basitlik, parlaklık, temizlik ve özgünlük beyaz ile temsil edilir. Duvar rengi olarak kullanıldığında hafiflik, ferahlık ve ferahlık hissi sağlar.

Mavi

Yaz tatili, okyanus esintisi, kraliyet zarafeti birçok çeşidinde mavi genellikle yeşille birlikte rahatlama ve prestij sağlayan atmosferik bir otel ambiyansını sağlar. Bu soğuk renk, yatak odaları ve banyoların yanı sıra spa alanları, salonlar ve barlar için mükemmel şekilde uygundur. Mavinin açık tonları bir boşluk hissi yaratır.

Yeşil

Doğanın ve floranın rengi duyuları ve ruhu açar. Yeşil, havadar, ferahlatıcı bir etkiye sahip olabilir, ancak renk ve açıklığın derinliğine bağlı olarak inanılmaz derecede sofistike de olabilir. Yeşil duvar dekoru, iyi ve pozitif bir ruh hali için bire birdir. Umudun rengi canlandırıcıdır.

Konaklama endüstrisi için duvar kağıdı malzemeleri hangi gereksinimleri karşılamalıdır?

Otellerdeki ve diğer konaklama tesislerindeki duvar kağıdı malzemeleri titiz gereksinimleri karşılamalıdır. Bunlar, yangından korunma, sağlamlık, temizlenebilirlik ve hijyenin yanı sıra kirleticilerin olmaması ve sürdürülebilirliği içerir.

Bina yetkilileri tarafından yapılan yangın güvenliği düzenlemeleri

Konaklama tesisleri için duvar kağıtları en azından "düşük yanıcılık" standardını karşılamalı ve ilgili ulusal test standartlarına (örn. Avrupa normu, ABD normu, vb.) Uygun bir üretici sertifikasıyla birlikte gelmelidir. "Düşük yanıcılık" sertifikasına sahip duvar kağıdı modelleri, kendilerine kendi kendine sönme özelliği kazandıran maddelerle işlenir. Yangından korunma gereksinimleri, uyulması gereken münferit ülkelerin yönergelerine tabidir.

Günlük misafir değişimi nedeniyle gereken sağlamlık seviyeleri

Konaklama işletmelerinde duvar kağıdının zorlu koşulları yıllarca ve günlük olarak sürdürmesi gerekir. Konuklar ve personel tarafından sürekli olarak daha küçük veya daha kapsamlı hasar tehlikesi vardır. Bu nedenle, duvar kağıdı seçimi, belirli alana ve gereksinimlerine bağlıdır. Tekstil duvar kağıdı sadece misafirlerin veya personelin doğrudan temasına maruz kalan duvarlarda kullanılmalıdır.

Temizlik özellikleri ve hijyen

Özellikle otellerde temizlenebilirlik derecesi, bir duvar kağıdı modelinin veya tipinin ne kadar yoğun bir şekilde temizlenebileceğini ve hangi araçların ve araçların kullanılabileceğini belirler. Yoğun olarak kullanılan alanlarda yıkanabilirlik bir zorunluluktur. Kategoriler yıkanabilir, süper yıkanabilir ve temizlenebilir; ikincisi en yoğun şekilde temizlenebilir. Hijyen açısından, otel duvar kağıtları genellikle toz veya kir tutmayan modern koruyucu kaplama ürünleriyle yapılır.

Gizlilik Politikası ve Çerez Uyarısı

Bu internet sitesinde sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için Cookieler kullanılmaktadır. Cookie tercihlerinizi değiştirmek ve Cookieler hakkında detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikası’nı inceleyebilirsiniz.

Tamam

teoshomeduvarkagidi
cocukodasiduvarkagidi
3d.duvarkagidi