Ofis duvar kağıdı

Ofis Duvar Kağıdı

Ofis binaları genellikle donuk ve gri veya steril ve beyazdır. Ancak işletmeler, çalışma alanlarındaki iç tasarımın motivasyon ve performans açısından önemli bir faktör olduğu gerçeğini uzun zamandan beri kabul etmişlerdir. Bir yönü iyi olma duygusudur ve ergonomik ekipman, çekici iç tasarım ve duvar tasarımının yaptığı kadar bunu başarmaya yardımcı olur. Profesyonel ve özel yaşam arasındaki sınır giderek farklılaşıyor ve rahat bir ortam, şirket ofislerinde ve özel çalışmalarda eşit derecede önemlidir.

Duygular, iş yeri de dahil olmak üzere günlük yaşamın bir parçasıdır ve doğru duvar kağıdı kişinin duygusal rahatlığında tüm farkı yaratabilir. Renkler, malzemeler, yapılar, efektlerin tümü, ister büyük bir açık plan ofiste, ister bireysel bir çalışma alanında, bir ortak çalışma alanında veya bir ev ofiste gerçekleşsin, çalışma hayatına lezzet, iyi bir ruh hali ve yaratıcılık katar.

Bir ofis nasıl dekore edilir?

En uygun duvar kağıdını seçmek, ofisin büyüklüğüne ve bireysel koşullara bağlıdır. Desen tasarımları belki de bireysel ofisler için daha az uygun olsa da, açık plan alanlar ve ortak çalışma alanları daha esnek tasarım potansiyeli sağlar.

Bireysel ofis veya çalışma

Bireysel ofislerde işlevsellik her şeydir. Yine de kişisel ve motive edici bir atmosfer yaratmak tamamen mümkündür. Çekici, pratik, işlevsel, birbirini dışlayan terimler değildir. Böyle bir projeye en iyi yaklaşım, gerçek çalışma türüne odaklanan ve konfor faktörünü denkleme entegre eden dikkatlice düşünülmüş bir tasarım planıdır. Doğru duvar dekoru, evin dışında bir ev konseptinin gerçekleştirilmesine yardımcı olur.

Duvar kağıdını seçme konusunda meslektaşların söz hakkı varsa, sonuç genellikle bireysel bir dokunuş olur. Örneğin, anılar ve hatıralar güçlü bir kimlik duygusu yaratır. Minimalist ve nötr renkli İskandinav duvar kağıdı deseni bize İsveç'te unutulmaz bir tatili hatırlatabilir. Tutkulu yatçılar, beyaz ve mavi renkteki deniz desenlerini takdir edeceklerdir. Hikayeler anlatan duvar kağıdıyla kaplı duvarlar, herhangi bir ofis çalışanının stresli işini daha keyifli hale getirir ve motivasyonunu artırır.

Açık planlı ofis

Açık plan ofislerin iç tasarımı söz konusu olduğunda, en zor zorluklardan biri gürültü seviyesidir. Çekici tasarımlı duvar kağıdı ile süslenmiş bölme duvarlar, dinlemeyi azaltmak için çok kullanışlı bir yöntem olabilir. Hem ses emici hem de dekoratiftirler. Ek olarak, açık plan ofisleri farklı bölgelere bölerler ve bu da bireylerin konsantrasyona yardımcı olması veya özel müşteri hizmetleri ve toplantı alanları yaratması için huzurlu bir ortam sağlayabilir.

Bireysellik, özel ofis alanlarında olduğu kadar açık plan ofislerde de kolay sağlanamaz, ancak bazı seçenekler vardır. Duvar kağıdı, açık plan ofisler içinde farklı departmanları ayırabilir. Örneğin görsel ve uzmanlığa göre numara temalı bir duvar kağıdı, hesap departmanına uygun olabilir, oysa satış ortamlarında, zengin bir modern modeli daha iyi bir seçim olabilir ve pazarlama departmanı, alışılmadık bir duvar kağıdından ilham alabilir.

Çalışma alanı

Yeni başlayanlar ve küçük işletmeler için ortak çalışma alanları, yüksek yaratıcı potansiyele sahip, maliyet açısından optimize edilmiş çözümlerdir. Birlikte çalışma duygusu var ama ortak alanın tüm kullanıcıları kendileri için çalışıyor. Açık plan ofislerin aksine, duvar tasarımı, genellikle oda bölücüleriyle ayrılmadığı için tüm ofis alanı boyunca uzanır. Duvar dekoru hem mekanda çalışan insanlar hem de misafirler ve müşteriler için hoş olmalıdır. Beton taklidi duvar kağıdı modelleri özellikle uygun bir seçenektir, ancak kırmızı tuğla veya ahşap taklidi de harika alternatiflerdir.

Zorunlu langırt ve kahve barı bulunan dinlenme alanları için salon tarzı daha uygun olabilir. Konfor ve rahatlık burada belirleyici faktörlerdir, bu nedenle Vintage ve Shabby Chic bu alanlar için tercih edilen duvar kağıdı temalarıdır. Yeni inşa edilen ortak çalışma alanlarında, mimarlar genellikle yaratıcı potansiyellerini yıkama odalarında kullanırlar ve patlayıcı renklerde alışılmadık duvar kağıdı tasarımlarını seçerler. Hayal gücünün sınırı yoktur ve hemen hemen her şey gider.

Oda akustiği

Duvar boyasının aksine, dokumasız türler, tekstil ve doğal elyaflar ve hatta vinil gibi çeşitli duvar kağıdı malzemeleri, ses emici bir etkiye ek olarak, hoş bir ekstra olarak belirli bir dereceye kadar ısı yalıtımı sunar. Duvar kağıdının özelliklerine yapı, doku ve kalınlığına bağlı olarak bu etkiler değişebilir. Trafik veya inşaat gürültüsü ile bitişik ofislerden gelen gürültü kısmen emilir ve azaltılır. Gürültünün neden olabileceği stres seviyesinin potansiyel olarak sağlık sorunlarına neden olduğu kanıtlanmıştır, ancak doğru duvar kağıdı türüyle kontrol altında tutulabilir. Konsantrasyon ve yaratıcılık artar. Sessizlik ve huzur bizi güç ve enerji ile doldurduğu için personel daha mutlu hissedecek.

Kamusal alanlarda yangından korunma

Kamuya açık veya ticari binalardaki ofis binaları, genellikle duvar boyası veya duvar kağıdı için olanları da içeren belirli yangından korunma yönetmeliklerine uymak zorundadır. Bununla birlikte, bu iki olası seçenek arasında belirgin farklılıklar vardır. Normal duvar boyaları yangın yönetmeliğinin gerekliliklerini karşılamaz. Belirli karışımlarda ve uygun yeraltında özel yangına dayanıklı boyalar tek seçenektir.

Gerekli Avrupa DIN yangından korunma standardı EN 13501 veya Alman DIN 4102-B1'e karşılık gelen duvar kağıdı modelleri, üretici sertifikasında "düşük yanıcılık" olarak etiketlenmelidir. Piyasada "düşük yanıcılık" etiketli çok çeşitli çekici tasarım duvar kağıtları bulunmaktadır. Bunlar genellikle ofis alanları için çok sayıda tasarım seçeneği sunan sağlam dokumasız türlerdir. Mağazamızda bulunan duvar kağıdı modelleri için talep üzerine size ilgili sertifikaları göndermekten mutluluk duyarız.

Ofis duvarları için hangi rengi seçmeliyim?

Ofis ve çalışma alanlarının renk tasarımı, şirket sistemlerinde çalışma tutumu, motivasyon, performans ve iletişim üzerinde büyük bir etkiye sahip olan "yumuşak ergonomi" alanına aittir.

Renk teorisi / renklerin psikolojik etkisi

Ofis alanlarının renk tasarımı genellikle renk teorisinin bulgularına, renklerin psikolojik etkilerine, alanı optimize eden faktörlere, ışık koşullarına ve profesyonel odaklanmaya dayanmaktadır. Renk teorisi renklerin algılanmasını, farklı renk sistemlerini, renk çemberini ve renk uyumunu analiz ederken, renk psikolojisi alanı, bedenimiz ve zihnimiz açısından renklerin etki mekanizmalarına adanmıştır. Bilinçaltımız renklere tepki verir ve bilim adamlarının da keşfettiği gibi, renklerin çalışma davranışlarımız üzerinde büyük bir etkisi vardır.

Renklerin etkileri

•             Daha fazla üretkenlik, performans ve konsantrasyon

•             Bilginin daha iyi algılanması ve işlenmesi

•             Çalışmaya karşı olumlu tutum, iyi bir ruh hali

•             Geliştirilmiş iletişim yetenekleri

•             Daha fazla coşku, motivasyonel teşvik

•             Daha az hata veya yorgunluk

•             Stres azaltma

•             İyilik hissinin artması, hastalık nedeniyle daha az devamsızlık

•             Çevresel stres faktörlerine karşı dengeleyici etki (gürültü, koku, sıcaklık)

•             İyileştirilmiş gevşeme ve iyileşme

Belirli bir çalışma alanı için en iyi renk konseptini belirlemeye yardımcı olması için bir renk danışmanına danışmak faydalı olabilir. Genel olarak konuşursak, açık renkler ve pastel renkler tercih edilen seçim olmalı ve çok fazla veya gösterişli tonların yanı sıra çok koyu renkler veya aşırı parlak bir beyazdan kaçınılmalıdır.

Ofiste motive edici renkler

Yaratıcılığı ve performansı teşvik eden motive edici bir renk seçerken, bunun tüm oda için olması gerekmez. Bir duvarı istenen efekti yaratmak için yeterli olabilir. Doğru gölgeyi seçerken göz önünde bulundurulması gereken önemli bir faktör, hangi tür çalışma alanının bir motivasyon enjeksiyonuna ihtiyaç duyduğudur.

Kırmızı  uyarıcıdır, etkinliği, iletişimi ve yaratıcılığı teşvik eder. Kendine güven ve kararlılık geliştirir. Ekip çalışması yerleri, toplantı odaları ve görüşmelerin yapıldığı ofisler bu renkten orta dozlarda ve daha hafif nüanslarda faydalanır. Yumuşak, nötr renkler mükemmel kontrastı sağlar. Resepsiyon alanlarında şeftali kırmızısı ve sessiz gri, açık ve sıcak bir atmosfer yaratır.

Sarı  , çok uyarıcı bir etkiye sahiptir. Güneşin rengi yorgunluğu önler, coşkuyu güçlendirir ve iyimserliği teşvik eder. Ayrıca iyi bir ruh hali yaratır ve dengeleyici bir uyum sağlar. Beyazla birlikte limon sarısı, konsantrasyon ve zihinsel odaklanmanın önemli olduğu odalar için uygundur. Bununla birlikte, bilgisayarlarla çalışırken, renk retinayı aşırı uyaracağından, göz doğrudan sarı bir duvara çekilmemelidir. Sarı tonları dinlenme alanları ve dinlenme odaları için de harikadır.

Turuncu  şenlik ve sosyalliği teşvik eder, sıcak ve ilham vericidir. Müşterilerin ziyaret ettiği ofis binaları ve toplantı odaları, bu renk başarılı iletişim için doğru ambiyansı yarattığı için turuncu tonlarından yararlanıyor. Ek olarak, turuncu renk müşterilerin noktalı çizgiyi imzalamaya daha istekli olmalarına yardımcı olur.

Mavi  , serin ve rahatlatıcı bir renktir ve bu nedenle, açıkça yapılandırılmış düşünce ve yüksek konsantrasyon gerektiren odalar için mükemmeldir. Uzmanlar açık mavi, mor veya menekşe tonlarını tavsiye ediyor.

Yeşil  tazedir, büyüme ve yenilenmeyi temsil eder. Yeşil renge sahip ofis binaları, yaratıcılık ve konsantrasyon için önemlidir. Yeni fikirlerin ve perspektiflerin büyümek için daha fazla alanı var. Yeşilin saf, açık tonları veya mavi ile kombinasyonlar ideal seçeneklerdir.

Renk kombinasyonları

Akıllı renk kombinasyonları, ofis alanları için mükemmel bir seçimdir. Birçok uzman, en az iki veya üç eşleşen renk kullanmanızı önerir. Stark zıtlıklarından kaçınılmalıdır. Örneğin, mavi, sarı, yeşil kombinasyonu ofisi ferahlatır ve net düşünceleri ve yaratıcı süreçleri teşvik eder. Gri, gümüş, krom, yöneticilerin ve yöneticilerin ofislerinde organizasyon becerilerine, yetki verme yeteneğine ve diğer önemli liderlik özelliklerine ilham verdiği için harikadır.

Odanın düzeni ve bölümlenmesi kadar renklerin oranı da önemlidir. Üç renk için optimum oran% 70/20/10, iki renk için% 75/25 en iyisidir. Uzmanlar genellikle odayı iki alana ayırmayı önerir: yumuşak tonlara sahip sakin bir taraf ve daha yoğun renklere sahip uyarıcı, yaratıcı bir taraf. Beyaz, gri, siyah, bej gibi nötr tonlar veya "renk olmayanlar", daha güçlü, daha etkileyici tonlar için emsaller olarak çok uygundur.

Belirli ofis alanları için en uygun duvar kağıdı hangisidir?

Temsili karakter, genel ofis çalışmasına odaklanma, müşteri iletişimi, odanın boyutu ve düzeni - bunların hepsi renk, malzeme ve desen tasarımı açısından uygun duvar kağıdını seçmek için belirleyici faktörlerdir.

Resepsiyon

Resepsiyon alanı, müşteriler ve ziyaretçiler için ilk çağrı noktasıdır ve ilk izlenim ve öznel şirket profili gibi hususları belirler. İsteğe bağlı olarak firmanın markasına, logosuna uygun açık ve samimi renkler bu alan için harika bir seçimdir. Duvar dekoru davetkar, zevkli ve modern hissettirirken aynı zamanda etkileyici bir etkiye sahip olmalıdır. Genel olarak, resepsiyon alanı bir tezgahın etrafına odaklanır. Arkasındaki duvar, belirli bir sektöre, bir şirketin değerlerine ve imajına dikkat çekmek için en iyi yerdir.

Örneğin, bir mücevher üreticisi, ışıltılı bir cam boncuk duvar kağıdını seçerek lüks ürünlerdeki uzmanlığını vurgulamak isteyebilir. Tropikal, egzotik duvar kağıdı desenleri, seyahat acenteleri için harika bir secenektir. Tezgaha ek olarak, resepsiyon alanları genellikle ziyaretçiler için sandalyeli bir bekleme alanı sağlar. Burada duvar dekoru sade ve kaliteli olmalıdır. İnce renklerde tek renkli tekstil duvar kağıdı modelleri harika bir seçenektir.

Bilgisayar iş istasyonu

Bilgisayar iş istasyonları çok sayıda farklı amaca hizmet etmelidir. Veri toplama veya girişi, hesaplar, yaratıcı tasarım, proje veya ürün geliştirme, bunlardan sadece birkaçıdır. Duvar kağıdı seçimi, belirli mesleki faaliyete uygun olmalıdır. Çalışma ortamı, göze veya zihne baskın çıkmaması gereken karşıtlıkları dengelemekten yararlanır. Çevrede veya doğrudan görülen duvarlar, huzur ve motivasyon göz önünde bulundurularak dekore edilmelidir, bu nedenle çok dikkat çekici veya dikkat çekici motifler uygun değildir. Tek boyutlu grafik desenler, çizgiler veya minimalist çiçek desenleri iyi seçimlerdir.

Müşteri Hizmetleri    

Müşteri değerlidir ve onlara tavsiyede bulunmak için sağlanan alan bu sloganı yansıtmalıdır. Zarif bir duvar dekoru seçmek, yalnızca müşterinin refah duygusunu artırmakla kalmaz, aynı zamanda hedef odaklı bir satış veya pazarlık sürecini teşvik eder. Pratikte, kırmızı ve turuncu, kahverengi, altın, siyah ve gri gibi sıcak renklerin hepsinin avantaj sağladığı kanıtlanmıştır. Duvar kağıdı tasarımı açısından, iş odağıyla bağlantının en bariz fikir olduğunu söylemeye gerek yok. Örneğin, mimarlar mesleki nüanslarını geometrik desenlerle vurgulayabilirken, bir düğün planlayıcısı sahneyi şehvetli ve romantik bir çiçek tasarımıyla hazırlayabilir.

Konferans odası

Yeni projelerin ve planların doğduğu yer burasıdır. Bu nedenle çalışanların, iş ortaklarının ve potansiyel müşterilerin odaklanmış ve özenli olması son derece önemlidir. Teşvik edici desen tasarımlarına sahip özellikli duvarlar, bunu başarmanın denenmiş ve test edilmiş yollarından biridir.  Asimetrik geometri motifleri, soyut sanat veya göz alıcı çizgiler içeren duvar kağıdı desenleri, anında ve sürekli olarak konsantre olma yeteneğini artırır. Mor, kırmızı, sarı ve turuncu tonları nötr tonlarla birleştiğinde iletişimi güçlendirir.

Mola odası, dinlenme alanları

Çalışanların dinlenmek için sakin bir yere ihtiyaçları vardır ve doğru desen tasarımı, beden ve zihnin huzur ve sessiz tefekkür durumuna ulaşmasına yardımcı olabilir. İyi örnekler, uzak doğu belki de mistik yerlerin motifleridir. Japonya, Çin veya Hindistan'dan ilham alan duvar kağıdı desenleri olabilir. Lavabo veya kahve makinesi arkasında, fırçalanabilir duvar kağıdı modelleri, nemli bir bez veya süngerle iyice temizlenebildikleri için en iyisidir.

 

Gizlilik Politikası ve Çerez Uyarısı

Bu internet sitesinde sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için Cookieler kullanılmaktadır. Cookie tercihlerinizi değiştirmek ve Cookieler hakkında detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikası’nı inceleyebilirsiniz.

Tamam

teoshomeduvarkagidi
cocukodasiduvarkagidi
3d.duvarkagidi